Lietotāja profils
Ielogojies ar kādu no sociālajiem tīkliem

draugiem.lv twitter.com facebook.com
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Jaunie matemātiķi 07.06.2010 08:57


     Mācību gada nogalē Rīgā risinājās Latvijas 37. atklātā matemātikas olimpiāde. Olimpiāde ik gadus pulcē labākos jaunos prātus, šogad olimpiādē no  pieteiktajiem  vairāk kā trīs tūkstoš dalībniekiem piedalījās 2297 skolēni no visiem Latvijas novadiem. Viņu vidū kā ik gadus ir arī Talsu 2.pamatskolas un Talsu Valsts ģimnāzijas audzēkņi. Un viņi startējuši ļoti atzinīgi.
     Talsu 2.pamatskolas 6.klases skolēns Helvijs Sebris ( skolotāji M.Bašta, l.Bieriņa) 380 sestklasnieku konkurencē ieguvis 2. vietu. Tikpat atzinīgi jānovērtē viņa skolasbiedrenes- 5.klases skolnieces Annijas Kuzmas starts olimpiādē , kas 492 dalībnieku konkurencē, iekļuvusi veiksmīgāko skolēnu sarakstā, iegūstot 21 p.  Jāpiebilst , ka tradicionāli publiskoti tiek tikai to olimpiešu rezultāti , kuri spēj pārsniegt 10 p. robežu
Atzīstamus rezultātus ieguvuši arī Talsu Valsts ģimnāzijas audzēkņi:
9.klases skolniece Krista Pūcīte ieguvusi 19 p. ( 268 dalībnieki 9.kl. grupā, skolotāja M.Bašta) , 11.klases skolēns Klāvs Priedītis ieguvis 11p. ( 220 dalībnieki 11.kl. grupā, skolotāja I.Paleja), 12.klases skolēns Roberts Kiršteins ieguvis 13 p. ( 204 dalībnieki 12.kl. grupā, skolotāja I.Paleja).
     Šogad Talsu Valsts ģimnāzija organizēja padziļinātas mācīšanās iespējas pedagogiem un skolēniem nodarbībās, kuras vadīja Latvijas Universitātes profesors Agnis Andžāns. Un , lai gan profesors uzsvēra , ka darba rezultātus varēsim gaidīt tikai pēc 2 gadu sistemātiska darba, skolēni apliecināja, ka zināmi rezultāti ir jau šobrīd.
     Talsu Valsts ģimnāzija novērtē jauniešu interesi par eksaktajiem mācību priekšmetiem – matemātiku, fiziku, ķīmiju un bioloģiju u.c., tādēļ arī nākamajā gadā plāno turpināt iesākto papildus apmācību un nodarbības Zinību skolā, t.sk., attīstīt un paplašināt sadarbību ar augstskolu mācībspēkiem.Inguna Paleja, direktora vietn. izglītības jomā.