Briselē 18.05.2010 11:40

Atpūta Briselē pirms eksāmenu sesijas.

Īsi pirms lielā eksāmenu „drudža” un skolas akreditācijas skolotāja Gita Ernstsone kopā ar 12. c klases skolnieci Singritu Nikolajevu devās pelnītā atpūtas braucienā uz Briseli, Beļģijā.
Kā viņas tur nokļuva? 2009. gada 6. novembrī Rīgas 3. ģimnāzijā Singrita piedalījās „Andreja Eglīša un Ojāra Vācieša dzejas svētku” fināla skatē – konkursā, kurā veiksmīgi runāja A. Eglīša, O. Vācieša un savu dzejoli. Par veiksmīgu uzstāšanos mūsu skolas skolniece un literatūras skolotāja G. Ernstsone balvā saņēma pelnītu atpūtas braucienu uz Briseli no 27. – 29. aprīlim.
      Lidmašīna uz Briseli izlidoja ļoti agri no rīta, un lidojums ilga nedaudz vairāk kā 2 stundas. Kopā ar mūsu skolas pārstāvēm uz Briseli devās arī konkursa finālisti no Auces, Rūjienas, Balviem, Naukšēniem, Dobeles, Vecumniekiem, Dagdas, Preiļiem un Rīgas, kā arī iepriekšējo gadu laureāti un žūrijas locekļi. Pirmajā dienā Singrita kopā ar literatūras skolotāju tikās ar apvienības „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK valdes priekšsēdētāju un Eiropas Parlamenta deputātu Robertu Zīli, kurš labprāt atbildēja uz uzdotajiem jautājumiem. Pēc nelielām debatēm grupa devās iepazīt EP ēku un tā darbības struktūru.
Pēc EP ēkas apmeklējuma mūsu skolas pārstāves, par spīti nogurumam, devās iepazīt Briseli visā tās krāšņumā. Par lielu pārsteigumu, netika rīkotas nekādas ekskursijas gida pavadībā, tā vietā tika iedota Briseles karte un pilsēta bija jāiepazīst pašu spēkiem. Tika iepazīta Briseles vecpilsēta, apskatīts slavenais „Čurājošais puisēns”, karaļa pils un dārzi, Grand Place jeb Briseles centrālais laukums, Sv. Miķeļa un Sv. Gudulas katedrāle, Briseles mūru paliekas, Atomium jeb slavenais dzelzs atoms, Zivju iela un citi ievērības cienīgi apskates objekti. Tika nogaršoti Beļģijas tradicionālie ēdieni un dzērieni un iepazīti vietējie cilvēki.
      Gan Singrita, gan skolotāja G. Ernstsone atzīst, ka brauciens bija izdevies - neaizmirstami iespaidi, emocijas, vasarīgi siltais laiks, zaļā zāle un koki, ziedoši kastaņi un ķirši, kreimenītes, narcises un tulpes, vecpilsētas šarms, atvērtie pilsētas iedzīvotāji. Brisele ar savu  šarmu un pozitīvo enerģiju ir „uzlādējusi” gan skolotāju, gan skolnieci, un abas ir gatavas saspringtajam un svarīgajam mācību procesam.