Dzimtās valodas diena 13.02.2008 00:18

8. februārī Cēsu Valsts ģimnāzijā notika Dzimtās valodas dienas .Pasākumā kopā ar Valmieras, Cēsu, Dobeles, Madonas, Alūksnes, Viļakas, Rēzeknes, Daugavpils Valsts ģimnāzijas skolēniem un pedagogiem piedalījās arī Talsu Valsts ģimnāzijas 12.a klases skolniece Līva Čudere, 11.b klases skolniece Ieva Jaunbirze,10.c klases skolnieks Ēriks Lapiņš un latviešu valodas un literatūras skolotāja Aija Balode.Katra ģimnāzija iepazīstināja ar sava novada dialekta un izlokšņu īpatnībām un trīs raksturīgākajiem novada ēdieniem. Kurzemnieki cienastam aizveda sklandu raušus un stāstīja par to cepšanu, par skābputras gatavošanu un pļedu cepšanu.Visi prezentāciju materiāli tika ierakstīti diskā ,un tos būs iespējams izmantot  latviešu valodas un literatūras stundās, iepazīstot latviešu valodas dialektus un izloksnes.
            Pasākuma dalībniekiem emocionālu pārdzīvojumu izraisīja Cēsu Valsts ģimnāzijas radošās kopas izrāde”...pie spieķa skāries...”jeb “Piedod, brāl!”, kura veltīta Cēsu novada literāta E. Veidenbauma piemiņai.

Talsu Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja Aija Balode