17. Blaumaņa literārās prēmijas konkurss 10.12.2021 18:10

Jau 17. gadu R. Blaumaņa muzeja “Braki” darbinieki organizē konkursu radošiem jauniešiem. Šogad konkursā bija iesūtīti 143 darbi. No mūsu skolas jau otro gadu konkursā piedalījās 12.b klases skolniece Kristiāna Kristberga, rakstot darbu “Pazudušie dēli R. Blaumaņa daiļradē un mūsdienās”. Kristiāna ieguva atzinību par radošiem meklējumiem tēmas atklāsmēApsveicam Kristiānu ar atzinību konkursā!

Savā darbā Kristiāna raksta: “Veltīsim viens otram nevis naudu, bet laiku, nevis mantas, bet mīlestību, nesteigsim nosodīt, bet sniegsim palīdzīgu roku, vairosim labo.”

Kristiāna par konkursu:

“Jau otro gadu piedalos R. Blaumaņa literārās prēmijas konkursā, kurā padziļināti pētīju un analizēju R. Blaumaņa darbos atrodamās dzīves vērtības un tēlu dažādību. Esmu gandarīta par iespēju iedziļināties klasiķa darbos un papētīt tos sīkāk. Žēl, ka jau otro gadu noslēguma pasākums notiek attālināti un konkursa dalībniekiem liegta iespēja apmeklēt klātienē "Brakus", tomēr priecājos, ka "Braku" un Blaumaņa gars tika iedzīvināts arī attālinātajā pasākumā. Paldies manai skolotājai Aijai Balodei par padomiem, atbalstu un līdzi jušanu!”

Šī gada tēmas.

7.–9. klašu skolēniem

1. „Braku” rijas stāsts.
  2. Kāda R. Blaumaņa tēla dienasgrāmata.
  3.  „Pasaule ir liela, tur katrs var savu daļu atrast.” (R. Blaumanis „Īstā līgaviņa”)

10.–12. klašu skolēniem

1. Dzīves vērtību atklāsme R. Blaumaņa prozā.
  2. Pazudušie dēli R. Blaumaņa daiļradē un mūsdienās.
  3.  „Kas var pateikt, ko par laimi sauc...” (no R. Blaumaņa aforisma)