Atbalsts skolēniem karjerā 16.11.2009 23:55

Š.g. 30.oktobrī Rīgā notika Valsts izglītības attīstības aģentūras organizēta konference „Karjeras attīstības atbalsts skolēniem”.

Konferences dalībniekus uzrunāja VIAA direktore Dita Traidās, IZM Valsts sekretāra vietniece nozares politikas jautājumos Kristīne Vāgnere,  kā arī Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane.
E. Aldermane savā uzrunā sacīja, ka cilvēka karjera ir iekodēta viņam piedzimstot, liela loma karjeras izvēlē ir ģimenei un skolai. Būtiski ir tas vai karjeras izvēle ir brīva vai bērns tiek „lauzts” jeb realizē savu vecāku nerealizētos sapņus. Skolas loma karjeras izvēlē ir būtiska, jo bērns ir jāizglīto ne tikai par iespējām, bet arī par riskiem.

Konferencē bija iespēja iepazīties ar aktualitātēm karjeras izglītības jomā, kā arī uzzināt citu Latvijas skolu pieredzi karjeras izglītībā. Interesanta un „karsta ”izvērtās paneļdiskusija, kuru vadīja pazīstamais žurnālists Haralds Burkovskis. Karjeras izglītības praktiķi, konsultanti un citi interesenti diskutēja par sekojošiem jautājumiem:
 Karjeras atbalsta pakalpojumu pieejamība jauniešiem
 Karjeras vadības prasmju apguves integrēšana izglītības procesā
 Karjeras izglītības kvalitāte un tās nodrošināšana
 Starpsektoru un starpinstitūciju sadarbība un karjeras atbalsta pakalpojumu paplašināšana.
Konferencē piedalījās un pieredzē bagātinājās Talsu valsts ģimnāzijas psiholoģe, karjeras izglītības konsultante Inga Petuško.