MINI COP 15 16.11.2009 23:33

Rīgā notika Latvijas skolēnu konference MINI COP 15

11. novembrī, Lāčplēša dienā, Talsu Valsts ģimnāzijas skolēni Krišjānis Strikaitis, Andrejs Matvejs, Gusts Ošis, Jānis Garancis, Roberts Kiršteins, Linards Mālmeisters, Ritvars Bumbiers, Māris Prūsis, Edgars Brālītis un Singrita Nikolajeva devās uz konferenci MINI COP 15, kas notika Rīgas Domes sēžu zālē.
Konference “MINI COP 15” ir Latvijas skolēnu konference, kuras galvenais mērķis ir aktualizēt globālās sasilšanas problēmas. Tā veidota, lai mudinātu jauniešus aizdomāties par vides un dabas aizsardzības jautājumiem ikdienā, kā arī iepazīstinātu ar šīm problēmām citus. Konferencē  piedalījās 90 skolēni no deviņām Latvijas vidusskolām - Ziemeļvalstu ģimnāzijas, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Valmieras Valsts ģimnāzijas, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, Bauskas 1. vidusskolas, Rēzeknes 5. vidusskolas, Rīgas 49. vidusskolas, Rīgas M. Lomonosova krievu vidusskolas un no Talsu Valsts ģimnāzijas,  kuri interesējas par vides un klimata jautājumiem. Konferenci atklāja Dānijas Karalistes vēstnieks Latvijā Ufe Volfhehels (Uffe Wolffhechel). Uzrunu teica Latvijas Vides ministrs Raimonds Vējonis un Ārlietu ministrijas ES koordinācijas departamenta direktore Guna Japiņa. „MINI COP 15” vadīja Māris Olte kopā ar Igoru Maslovu – Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēnu.
 Pasākuma pirmajā daļā skolēni astoņās darba grupā diskutēja par klimata pārmaiņām Latvijā, bet otrajā daļā katra skola pārstāvēja kādu no pasaules valstīm, kura ir parakstījusi Kioto protokolu. Mūsu skola pārstāvēja Amerikas Savienotās Valstis, kas nebūt nebija tik viegli. Otrā diskusija arī notika astoņās darba grupās, kur katra grupa atsevišķi apskatīja konkrētu jautājumu loku, un, savā starpā diskutējot, izstrādāja problēmu risinājumus par klimata izmaiņām pasaulē. Pasākuma galarezultātā tika izstrādāta rezolūcija par klimata izmaiņām Latvijā un pausaulē.
„MINI COP 15” konferenci organizē Dānijas Kultūras institūts, sadarbībā ar Dānijas Karalistes vēstniecību Latvijā, Latvijas Republikas Vides ministriju, LR Ārlietu ministriju, LR Izglītības un zinātnes ministriju, Pasaules Dabas fondu, Latvijas Zaļo kustību, Vides Aizsardzības klubu un CIDO.

Konferences “MINI COP 15”dalībniece
 Singrita Nikolajeva