Zvirbulis 2010 16.11.2009 23:29

Talsu Valsts ģimnāzijas lasītavā 12. novembra pēcpusdienā pulcējās neparasti daudz jauniešu, kas vēlējās sevi apliecināt skatuves runas konkursā „Zvirbulis 2010. Talsu Valsts ģimnāzijā”. Kuplais konkursantu skaits priecēja gan žūriju – skolotājas Līksmu Sokolovu un Solveigu Dāvidsoni, 12. klases skolnieku Ēriku Lapiņu - , gan latviešu valodas skolotājus. Par labākajām šajā reizē tika atzītas:
Talsu 2. pamatskolas skolnieces
Dana Lāce (5.b), Anna Terēze Lase (5.b);
Talsu Valsts ģimnāzijas skolnieces
Stella Valberga (11.c), Zane Ģierte (10.b), Justīne Leitarte (10.d).
Apsveicam uzvarētājas, kurām jāturpina gatavoties Talsu novada konkursam, tas notiks 4. decembrī Talsu novada Bērnu un jauniešu centrā.
Žūrija piešķīra arī specbalvu Talsu 2. pamatskolas skolniecei Madarai Dārzniecei (5.b), kas konkursā runāja pašas sacerēto dzejoli.
Vairāki no konkursa dalībniekiem uzstāsies 17. novembrī Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltītajā koncertā.

I. Kļaviņa,
Talsu Valsts ģimnāzijas metodiķis.

Skatuves runas konkurss „Zvirbulis 2010”

12. novembrī skolas lasītavā notika skatuves runas konkurss „Zvirbulis 2009”. Šogad konkurss pulcēja tiešām daudz dalībnieku- gandrīz 30 skolēnus.
Bet, protams, ka neviens konkurss neizpaliek bez stingras žūrijas. Šogad žūrijā bija mūsu skolas bibliotekāre un kultūras vēstures skolotāja Līksma Sokolova, 12.c klases skolēns Ēriks Lapiņš un direktores vietniece izglītības jomā, kā arī mūzikas skolotāja Solveiga Dāvidsone. Vērtēšanas process nebija viegls, un pēc karstām pārrunām žūrija nolēma, ka no Talsu 2. pamatskolas tālāk uz rajona konkursu dosies 2 pārstāves: 5.b klases skolniece Dana Lāce, kura uzstājās ar Maijas Laukmanes dzejoli „Kas tur tumsā” un 5.b klases skolniece Anna Terēze Lase ar Maijas Laukmanes dzejoli „Pasaule”. Īpašu veicināšanas balvu saņēma 5.b klases skolniece Madara Dārzniece, kura uzstājās ar pašas sacerētu dzejoli „Vakara bailes”.
No Talsu Valsts ģimnāzijas rajona konkursā mūs pārstāvēs 10.d klases skolniece Justīne Leitarte, kura skaitīja Aspazijas dzejoli „Ikdienas cilvēks”, 10.b klases skolniece Zane Ģierte ar O. Vācieša dzejoli „Dzērvju deja” un 11.c klases skolniece Stella Valberga ar Imanta Ziedoņa dzejoli „Es tevi gribu”. Īpašu veicināšanas balvu saņēma 7. b klases skolniece Elīna Kārkla, kurai žūrija novēlēja attīstīt savu potenciālu.
Sakām lielu paldies visiem dalībniekiem, kuri sniedza mums tik tiešām pozitīvas emocijas, kā arī lielu paldies sakām literatūras un latviešu valodas skolotājām Intai Libreihai, Ilonai Heniņai, Ilzei Kļaviņai, Aijai Balodei un Gitai Ernstsonei.

Singrita Nikolajeva
( 12.c)