Lāčplēša diena 11.11.2009 23:31

11. novembra lāpu gājiens par godu Lāčplēša dienai.

Talsu pilsētā ir izveidojusies jauka tradīcija, doties lāpu gājienā tieši 11. novembrī. Lāčplēša dienā, ko Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas valsts armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī. Pieminot šo notikumu, Lāčplēša dienā tiek godināti Latvijas brīvības cīnītāji.
Tā arī šī gada 11. novembrī talsinieki pulcējās pie Talsu sporta nama ar lāpām un svecītēm rokās, lai klusībā pateiktos senčiem, kas deva mums iespēju dzīvot brīvā Latvijā. Daudzi no mums neapzinās šīs dienas patieso vērtību, bet piedalās gājienā, jo uzskata to par jautru „tusiņu”. Domāju, ka pienāks laiks un arī šie cilvēki sapratīs patieso šīs dienas nozīmi mūsu, latviešu tautai.
      Šogad gājienam pulcējās ne tikai skolu pārstāvji, Talsu novada domes pārstāvji un ieinteresētie talsinieki, bet arī visas Kurzemes jaunsargi, kuriem visas dienas garumā norisinājās dažādas aktivitātes.
Tradicionāli gājiens noslēdzās pie Talsu koklētāja, kur Talsu novada priekšsēdētājs teica runu, Talsu valsts ģimnāzijas zēnu koris un jauktā kora zēni dziedāja patriotiskās dziesmas un Ieva Indriksone runāja dzeju. Oficiālās daļas beidzās visi nolika svecītes vai lāpas un pacilātā noskaņojumā devās mājup, aiz sevis atstājot vien silti liesmojošu piemiņu mūsu brīvības cīnītājiem.
 citas bildes skat. galerijā

sagatavoja: Madara Gedrovica

Šī gada 17. novembrī Talsu Valsts ģimnāzijas zālē n otika skolas pašdarbības kolektīvu veltītais koncerts Latvijas 91. gada dienai. To atklāja flautas solo, ko izpildīja Beate Karlsberga (5. klase). Koncertā piedalījās Talsu Valsts ģimnāzijas 5.-9. klašu zēnu un meiteņu kori, kā arī Talsu Valsts ģimnāzijas vidusskolas jauktais koris. Skola saņēma apsveikumu no Latvijas Republikas prezidenta Valda Zatlera, kuru svinīgi nolasīja skolas domes prezidenta vietnieks Ēriks Lapiņš. Dzirdējām arī eseju konkursa laureātu Ievas Krotovas, Elvja Brūvera un Marka Marcinkēviča darbus. Kā arī Ieva Indriksone runāja Andreja Eglīša dzeju. Klausījāmies Ievas Akurateres dziesmu „Lūgšana” Annas Japiņas izpildījumā. Kā jau vienmēr, arī šajā koncertā neiztikām bez direktores uzrunas un apsveikumiem. Koncertu vadīja Valts Šults.
Koncerts sanāca jauks un sirsnīgs.

skolniece Iveta Stelpa