Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Globe 10 15.10.2009 15:05


       2009.gada 7.oktobrī Talsu Valsts ģimnāzijas čaklākie vides pētnieki kopā ar citu Latvijas GLOBE  dalībskolu skolēniem tika uzaicināti uz svinīgu pasākumu Valsts izglītības satura centrā Rīgā.
No Talsu Valsts ģimnāzijas bija delegācija 12 cilvēku sastāvā – Lauma Toropova, Agrita Lemberga, Žanete Vēze, Dženifera Pūliņa, Annija Vierpe, Inita Vadone, Elīna Kārkle, kā arī „seniores” -  Dita Valtere, Zane Biedriņa, Agita Girevica, Elīna Zandersone un skolas GLOBE koordinatore, skolotāja Anita Bērziņa.
Mūsu skola šajā starptautiskajā projektā darbojas no paša sākuma – no 1999.gada. Šajos gados paveikts ir ļoti daudz! Esam piedalījušies GLOBE spēlēs Igaunijā, Norvēģijā, Čehijā un visās Latvijā organizētajās vasaras ekspedīcijās un nometnēs. Reizi semestrī veicām pētījumus mazajās mācību ekspedīcijās Talsu rajonā. Divas reizes esam par veiktajiem pētījumiem saņēmuši pateicības no GLOBE centra zinātniekiem Vašingtonā.
Jubilejas pasākumā svinīgu uzrunu teica ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere, Valsts izglītības satura centra vadītāja vietniece Agra Bērziņa. Pasākumā prezentēja bukletu „GLOBE un dabaszinības”, kura tapšanā tika iesaistītas projekta dalībskolas.  Projekta spilgtākajos mirkļiem 10 gadu garumā palīdzēja ieskatīties GLOBE koordinatore Latvijā Inese Liepiņa. Par skolas ieguvumiem piedaloties projektā stāstīja Līvānu 1.vidusskolas skolotāja R.Stikāne. Talsu Valsts ģimnāzijas absolvente Elīna Zandersone stāstīja, ko viņai ir devusi darbošanās šajā programmā, par savu zinātniski pētniecisko darbu, kuru uzrakstīja vidusskolā izmantojot par pamatu GLOBE pētījumus.
ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere sumināja vides pētniekus un pasniedza pateicības par lielo ieguldījumu vides izzināšanā un skolēnu izglītošanā, aktīvi piedaloties starptautiskajā GLOBE programmā. Skolotāji saņēma dāvanas – lietussargus ar GLOBE emblēmu.
Pasākuma noslēgumā iepazīstināja ar A/S Tallink Latvija piedāvājumu sadarboties. GLOBE koordinatore Latvijā Inese Liepiņa novēlēja veiksmi turpmākajos gados, tikai žēl, ka mūsu skola turpmāk vairs šai projektā nedarbosies.


Bijusī GLOBE koordinatore skolā
Anita Bērziņa