Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

CPO 15 13.10.2009 12:32

 

     Klimata pārmaiņas notiek jau šobrīd. Pagājušajā gadsimtā vidējā temperatūra pasaulē ir pieaugusi par 0,6º.
 Valdības 1992.gadā vienojās par ANO vispārējo konvenciju par klimata pārmaiņām. Šo starptautisko nolīgumu ir oficiāli pieņēmušas gandrīz visas pasaules valstis, izņemot ASV un Ķīna. 1997. gadā COP 3 sanāksmē tika parakstīts KIOTO protokols, kas noteica, ka ievērojami jāsamazina siltumnīcas efektu izraisošo izmešu nonākšana atmosfērā. KIOTO protokola darbības laiks tuvojas noslēgumam. Līdz ar to pasaulei ir vajadzīga jauna vienošanās.
 Arī Latvija aktīvi iesaistās šajos procesos. Ir izstrādāti dažādi darbības plāni un iespējamie risinājumi. Tomēr ir svarīgi šo problēmu aktualizēt Latvijas jaunatnes vidū. Tāpēc konference- diskusija MINI COP 15 dos iespēju jauniešiem izstrādāt un nodot izvērtēšanai savus ierosinājumus globālās sasilšanas un ar to saistīto problēmu risināšanai.
 Konference- diskusija MINI COP 15 notiks 11.novembrī, to organizē Dānijas Kultūras institūts, Dānijas Karalistes vēstniecība Latvijā. Dalību tajā ir pieteikušas 9 Latvijas skolas. Mūsu skolu konferencē pārstāvēs 12.a un 12.c klases skolēni- Andrejs, Linards, Līva, Roberts, Gusts, Ritvars, Edgars, Māris, Krišjānis, Jānis G., Singrita. Katra skola pārstāvēs kādu no pasaules valstīm un diskutēs tās vārdā. Mūsu skolai uzticēts pārstāvēt Amerikas Savienotās Valstis.


 
Sagatvoja: ģeogrāfijas skolotāja Aina Stāmere