Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

10. klases un 12.b klases ekskursija 04.05.2022 15:08

Šī gada 30. martā 10. un 12.b klašu kolektīvi devās mācību ekskursijā uz Rīgu. Diena tika sākta ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja apmeklējumu. Aplūkojām fotogrāfiju ekspozīciju “12 fotogrāfi / 125 fotogrāfijas / 10 sērijas”, kurā bija apskatāmi 12 latviešu pazīstamāko fotogrāfu darbi, tapuši 20.gadsimta 60. – 90. gados.

Izstādē “ES_TEXT” iepazināmies ar  dažādiem mākslas darbiem, kuros ietverti teksti – tekstu māksla jeb lingvistiskais konceptuālisms. Tie bija Latvijas mākslā sastopamie darbi, kuros galvenais aspekts ir ideja, kas attēlota vārdos. Izstādē eksponēti 70 autoru 200 darbi – objekti un instalācijas, glezniecība un grafika, fotogrāfija un video, grāmatas un dienasgrāmatas, mākslinieku arhīvu materiāli.

Guvām arī ieskatu Intas Celmiņas personālizstādē “Pateikt nepasakāmo”.

Izstāžu apskates un savstarpējo diskusiju procesā tika realizēta caurvija ar sociālajām zinībām un vēsturi, kulturoloģiju, valodām, dizainu un tehnoloģijām. Tika stiprināta jauniešu nacionālā identitāte.

Lai stiprinātu komandas garu, devāmies uz ESCAPE ROOM. Visdažādāko tēmu “kvestus” izpildīt, iekļaujoties dotajā laikā, pa spēkam bija tikai patiesi saliedētām un attapīgām komandām. Jaunieši pierādīja sevi dažādās problēmu risināšanas situācijās.

Dienas noslēdzošais pasākums – sacensības boulinga spēlē notika izklaides centrā Rīga Plaza, kur tika realizēta vistiešākā caurvija ar sportu.Pievienotie attēli