Virtuāls konkurss „Domā! Zini! Mācies!” 06.11.2013 18:39

Kuru tauriņziežu dzimtas augu netieši ir popularizējis angļu komiķis RovansAtkinsons? Cik daudz „Chappi” apēd viens suns četrās dienās, ja desmit suņi desmit dienās apēd desmit kilogramus „Chappi”? Šie ir divi no astoņiem āķīgajiem un neierastajiem jautājumiem ķīmijā, fizikā, bioloģijā un matemātikā, uz kuriem katru otro nedēļu būs aicināti atbildēt konkursa dalībnieki. Konkurss ilgs sešus mēnešus, no 11.novembralīdz 2014. gada 25.aprīlim.

Konkurss šogad noritēs jau piekto reizi, katru gadu tajā iesaistījušies ap 1000 skolēnu no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām. Būtiski, ka, atšķirībā no līdzīgiem pasākumiem, uz kuriem no skolas tiek izvirzīts noteikts skaits spēcīgāko dalībnieku, konkurss sniedz iespēju savus spēkus apliecināt ikvienam 7. – 9.klases skolēnam. Rezultātā tas darbojas kā platforma, kas apvieno  plašu skolēnu skaitu ar dažādu pieredzi un zināšanām. Konkursa organizatori Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrā pauž gandarījumu par lielo dalībnieku skaitu, kas ik gadu pierāda, ka Latvijā ir daudz zinātkāru, uzņēmīgu, pacietīgu un darboties gribošu skolēnu, kurus saista eksaktās nozares.

Plašāka informācija par konkursu, kā arī iespēja reģistrēt dalību konkursam – www.dzm.lu.lv sadaļā „Skolēniem”.

konkurss