Valsts ģimnāziju sadarbības pasākumi 25.04.2014 09:35

Par pasākumu Liepāja raksta skolēnu parlamenta pārstāve Elīna Valberga (10.a): "Jau otro gadu 17. aprīlī skolēnu parlaments devās ciemos uz Liepājas Valsts ģimnāzijas pasākumu "Atspere". "Atspere" ir sadraudzības pasākums starp valsts ģimnāzijām -   Bauskas, Dobeles, Talsu, Ogres, Rīgas Vācu Valsts ģimnāzijām. Šāds pasākums tiek rīkots, lai dalītos pieredzē, iegūtu jaunus draugus, gūtu parlamenta darbam noderīgas idejas un interesanti kopā pavadītu laiku, turklāt Liepājas Valsts ģimnāziju šo pasākumu rīko jau 10. gadu. Diena mums aizritēja spraigi, gan iepazīstoties un daloties veiksmes un neveiksmes stāstā par darbu katram savā skolā, gan klausoties lekciju par oratora mākslu „Iešauj mērķī”, gan dodoties iepazīt un izzināt Liepāju netradicionālā veidā, spēlējot interesantu spēli divu stundu garumā. Visiem parlamentāriešiem diena šķita ļoti aizraujoša un emocijām bagāta, mēs ieguvām jaunu pieredzi, draugus un vienkārši labi pavadītu dienu. Paldies Liepājas Valsts ģimnāzijai par uzņemšanu un pozitīvo pasākumu!"

22. aprīlī Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā notika divi ģimnāziju sadarbības pasākumi - skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference valsts ģimnāziju skolēniem un domrakstu konkursa noslēguma pasākums. Savus pētnieciskos darbus Cēsīs prezentēja Lelde Švarca (12.b) ekonomikā un ieguva 2. vietu, Kristīne Lauvenšteine (12.a) pedagoģijā un ieguva 2. vietu, Ieviņa Ketija (12.b) un Madara Maldone (12.b) socioloģijā un saņēma atzinību. Zinātniski pētniecisko darbu prezentācijas vērtēja arī skolotājas Ieva Sebre un Ieva Smildzēja.
Skolēni, kuri bija rakstījuši domrakstus, tikās, lai iepazīstinātu ar saviem darbiem pārējos jauniešus, lai uzklausītu žūrijas vērtējumu. No mūsu ģimnāzijas Marta Beate Botere (11.) saņēma atzinību, Ieva Uerte (10.b) un Ulanta Gaile (11.) - pateicību par labiem un radošiem darbiem. Kā balva visiem dalībniekiem bija iespēja apmeklēt restaurēto Cēsu pils kompleksu.

Sakām paldies visiem kolēģiem citās Latvijas valsts ģimnāzijās par interesantajiem pasākumiem un patīkamām tikšanās reizēm!

valsts ģimnāzijas, zpd, konkurss