Skolotāju dienas ekskursija 03.10.2016 13:42

Atzīmējot Skolotāju dienu, 30.septembrī  Talsu Valsts ģimnāzijas skolotāji devās ekskursijā uz Tartu (Igaunijā), apskatot arī rudenīgo Valku un Valgu.

Valkā skolotājiem bija iespēja aplūkot Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas sporta zāli un skolas apkārtni, kā arī Valkas Mākslas skolu, kura radoši iekārtota un ir Valkas lepnums. Valkas novada domē skolotājus sagaidīja un uzņēma pats Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis. Skolotāji viesojās arī Valkas Novadpētniecības muzejā, kura galvenais mērķis ir popularizēt latviešu pedagoga un koru kultūras pamatlicēja Jāņa Cimzes un viņa audzēkņu atstāto kultūras mantojumu. Pašā Valkas centrā atrodas Valkas (Lugažu) Sv. Katrīnas evaņģēliski luteriskā baznīca un no baznīcas torņa bija iespējams saskatīt ne tikai vietējo Valku, bet arī tuvu esošo Valgas apkārtni.

1. oktobra rītā skolotājiem bija iespēja pabūt divās vietās vienlaicīgi - uz Valkas un Valgas robežas. Igaunijā skolotāji apmeklēja Tartu Dabas māju, kura bērniem un jauniešiem, kā arī pieaugušjiem piedāvā dažādas iespējas - iepazīšanos ar dažādiem augiem, dzīvniekim, vides saudzēšanu un daudziem citiem dabai nozīmīgiem jautājumiem. AHHAA Zinātnes centrā ir iespēja vairāk iepazīt zinātni un pārbaudīt savas zināšanas praksē, izmantojot dāžādas ierīces. Apskatīta tika arī Tartu Universitāte un skaistā vecpilsēta, kuru jau rudens paspējis izkrāsot rudens krāsās.

Pievienotās galerijas

Talsi - Valka - Tartu