Pedagogu dalība semināros 24.09.2016 22:11

Laika posmā no šā gada 8. līdz 11.jūnijam Talsu Valsts ģimnāzijas angļu valodas skolotājai Lindai Matisonei bija iespēja piedalīties e-Twinning kontaktu dibināšanas seminārā “Integration of gamification into curriculum”, kas notika Viļņā (Lietuva). Semināra laikā skolotāji no dažādām valstīm apmainījās ar idejām par iespējamiem projektu tematiem, kā arī iepazinās ar dažādiem moderno tehnoloģiju izmantošanas veidiem mācību procesā. Semināra laikā tika attīstīta projekta ideja un iesniegts projekts ar nosaukumu “To be continued”. Šajā mācību gadā projektā tiks iesaistīti 10. klašu skolēni. Projekta laikā skolēnu grupa no mūsu skolas sadarbībā ar vēl četru valstu (Slovākija, Horvātija, Lietuva, Čehija) skolēniem veidos stāstu un ilustrācijas citu skolēnu uzrakstītajam tekstam. Par pamatu ņemot uzrakstīto stāstu, katras valsts skolēni veidos savu video. Paredzamais rezultāts - seši video un stāsts ar ilustrācijām.

Iesniedzot projekta ideju Valsts izglītības attīstības aģentūrā, angļu valodas skolotāja Zane Zaļkalne tika izvirzīta dalībai Igaunijas Erasmus+ nacionālās aģentūras starpsektorālajā kontaktseminārā "Enhancing Digital Competences in Education and Training", kas notika Tallinā (Igaunija) no 11.—14. septembrim. Kontaktsemināra dalībnieki tika informēti par jaunākajām tendencēm tehnoloģijās un dažādu moderno ierīču pielietojamību mācību procesā, kā arī dalījās pieredzē ar kolēģiem no 20 dažādām valstīm. Pateicoties kontaktsemināram, izdevās atrast sadarbības partnerus četrās citu valstu skolās - Beļģijā, Dānijā, Norvēģijā un Čehijā. Semināra laikā tika precizēta projekta ideja – izglītojošu video veidošana, kas palīdz svešvalodu apguvē, kā arī motivē pielietot modernās tehnoloģijas svešvalodu apguves procesā. Galvenais mērķis ir uzlabot gan skolēnu, gan skolotāju prasmes tehnoloģijās, kas var būt lietderīgas mācībās. Projekta laikā paredzēts doties apmaiņas braucienos uz projektā iesaistītajām skolām un kopīgi veidot mācībām noderīgus video.

seminārs