Noslēdzies skolēnu pētījumu konkurss „Vēsture ap mums” 23.05.2016 11:40

Vēsture ap mums ir starptautisks skolēnu radošo un pētniecisko darbu konkurss. Konkursu Latvijā rīko Vēstures skolotāju biedrība sadarbībā ar starptautisko Eustory tīklu (Eustory – History Network of Young Europeans). Konkursa mērķis ir veicināt skolēnu interesi par Latvijas vēsturi, kā arī kritiskās domāšanas, avotu analīzes prasmju un radošo spēju attīstīšana.

Latvijā šogad konkursa tēma bija „Cilvēks vēstures krustcelēs”. Konkursa dalībnieku uzdevums bija atrast un izpētīt liecības par vēsturisko notikumu ietekmi uz vienas vai vairāku personu dzīvēm. 2015./2016. mācību gadā vērtēšanai tika iesūtīti 128 darbi. To autori ir 146 skolēni, jaunos pētniekus atbalstījuši 70 skolotāji. Konkursā piedalījās skolēni no 5. līdz 12. klasei, sacenšoties savā starpā šādās klašu grupās: 5.-7. klase, 8.-9. klase, 10.-12. klase.

Uz konkursa noslēguma ceremoniju Rīgā, Latviešu biedrības namā  21. maijā tika aicināti visi konkursa dalībnieki, kā arī viņu skolotāji un tuvinieki. Apbalvoti tika visi dalībnieki, bet labāko darbu autori saņēma iespēju piedalīties starptautiskās vasaras skolās, kā arī Latvijas Izglītības fonda naudas balvas.

Konkursa patrons ir Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis. Viņš konkursa noslēguma sarīkojumā paziņoja konkursa rezultātus un sveica  darbu autorus.

10.-12. klašu grupā 1. vietu ieguva Talsu Valsts ģimnāzijas 11.b klases skolniece Madara Pudure ar darbu „Latviešu dzimtu sieviešu likteņi no 19. gs beigām līdz 21. gs sākumam (Lejasmeieru, Krīķu, Feldmaņu-Laukvīru un Sprukstēnu dzimta)”. Apsveicam Madaru un skolotāju Antru Grūbi!

konkurss