Lāses kausā 2012 - ģimnāzijas komandai 5. vieta! 26.03.2012 13:41

Lāses kauss notiek jau 11. gadu pēc kārtas. Šajās sacensībās ir piedalījušies tādi populāri volejbolisti kā Mārtiņš Pļaviņš, Aleksandrs Samoilovs, brāļi Šmēdiņi, Ruslans Sarokins u.c. 24. martā Lāses kausa finālu Rīgas Skonto hallē atklāja prominentas personas, kā LOK prezidents Aldons Vrubļevskis, ģenerālsekretārs Einārs Fogelis, Lāses turnīra „krustēvs” Atis Sausnītis, Lāses robežsardzes komanda un citas personas.

Talsu Valsts ģimnāziju šajās sacensībās pārstāvēja vidusskolas meitenes. Kopumā piedalījās 29 komandas. Talsu Valsts ģimnāzijas meitenes tika ielozētas E apakšgrupā kopā ar Jelgavas Spīdolas ģimnāziju, Valmieras Valsts ģimnāziju, Kaunatas vidusskolu un Gulbenes 2. vsk. komandām. Spēles laiks risinājās 8 minūtes. Pirmajās trīs spēlēs tika izcīnītas pārliecinošas uzvaras, attiecīgi pret Jelgavu (24:6), Valmieru (16:8) un Kaunatas vsk. (17:9). Taču tad sekoja spēle par 1. vietu grupā, jo arī Gulbenes komanda bija svinējusi trīs uzvaras. Spēles sākums – „šausmīgs”. Pie rezultāta 0:13 mūsu meitenes sāka spēlēt, taču laika vairs nebija palicis daudz un „izlieto ūdeni vairs nesasmelsi”. Zaudējums 6:19 un 2. vieta grupā.

Bet nekas nebija zaudēts, jo meitenēm vēl bija iespēja iekļūt pirmajā četriniekā, kas sacentīsies par lielo kausu. Taču līdz tam meitenēm jāizcīna 1.vieta nākamajā apakšgrupā, kur pretī nāca komandas, kas bija izcīnījušas pirmās vietas attiecīgi savās apakšgrupās – Daugavpils 9.vsk. un Preiļu Valsts ģimnāzija. Pirmajā spēlē pret Daugavpils komandu izvirzījāmies vadībā un pārsvaru noturējām līdz spēles beigām, taču neveiksmīgas bija pašas spēles beigas, kad domājām, ka spēle ir beigusies, un tā vietā, lai uzņemtu servi, noķērām bumbu rokās un sākām svinēt uzvaru. Taču tiesnesis lēma, ka bumba ir spēlē un punkts bija jāizspēlē līdz galam. Spēles rezultāts 13:13. Savstarpējā spēlē Preiļi uzvar Daugavpili ar 14:10. Un mums atliek uzvarēt Preiļus un esam 1. vietā vai arī zaudēt Preiļiem ar mazāk kā 4 punktiem, lai iegūtu 2. vietu grupā. Preiļi uzvar mūs ar rezultātu 15:11 un beigās arī uzvar visā turnīrā. Taču mums jārēķina iegūto un zaudēto punktu starpība ar Daugavpils komandu. Tā kā mums ir labāks iegūto un zaudēto punktu koeficients, tad mēs cīnāmies par 5-8.vietu, bet Daugavpils par 9.-12.vietu.

Komanda atlikušajās trīs spēlēs par 5.-8.vietu svinēja trīs uzvaras, attiecīgi pret Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāziju, Rīgas 19.vidusskolu un Smiltenes ģimnāziju un izcīnīja augsto 5.vietu.

Komandā spēlēja – Alise Kalēja, Krista Pūcīte, Elīza Krūmiņa, Anda Sudakova, Diāna Miķelsone, Žanete Jansone.  Apsveicam meitenes!!!

Sporta skolotājs Artis Raitums

sports