Konkurss vidusskolēniem “Pilna doma” 22.02.2017 11:06

Ceturtdien, 16. februārī, latviešu valodas un literatūras skolotāja Madlēna Klabe un angļu valodas skolotāja Zane Zaļkalne piedalījās mediju pratības un kritiskās domāšanas seminārā “Pilna doma”, ko rīkoja Baltijas Mediju izcilības centrs sadarbībā ar Britu padomi.

“Pilna doma” ir jauna iniciatīva Latvijas 10. – 12. klašu skolēniem un viņu skolotājiem mediju pratības veicināšanā un par aktuālo žurnālistikā Latvijā un pasaulē. Projekta “Pilna doma” satura izstrādātāja, Dr.sc.comm., Solvita Denisa-Liepniece klāstīja mediju patēriņa tendences un izaicinājumus, kā arī mediju lietotprasmes aktualitāti skolās un sabiedrībā kopumā. Dr.sc.comm., Jānis Buholcs izglītoja semināra dalībniekus par manipulāciju internetā un viltus ziņām tiešsaistē. Seminārā ar pieredzi dalījās arī LTV ziņu dienesta galvenais redaktors, raidījumu “Tieša runa” un “Aizliegtais paņēmiens” veidotājs un vadītājs Guntis Bojārs.

Projekta “Pilna doma” vadītāja Evita Puriņa iepazīstināja auditoriju par to, kā izmantot projekta pilna doma piedāvājumu mācību darbā.

“Pilna doma” piedāvā vadošo Latvijas žurnālistu un mediju ekspertu sagatavotu  mācību saturu – sešas videolekcijas par dažādām žurnālistikas tēmām, piemērus un uzdevumus to labākai izpratnei. Ar videolekcijām, kuras sagatavojuši žurnālistikas nozarē zināmi cilvēki, iepazīsties šeit http://pilnadoma.lv/

Pēc mācību satura apgūšanas vidusskolēni tiek aicināti izmēģināt roku žurnālistikā un piedalīties konkursā. Skolēniem jāsagatavo mediju produkts par aktuālu tēmu un jāiesūta vērtēšanai. Tas var būt tradicionālā veidā radīts video/audio sižets vai raksts, arī infografikas, animācijas, komiksi un citi jaunajos formātos veidoti darbi.

Ar konkursa nolikumu iespējams iepazīties projekta tīmekļa vietnē - http://pilnadoma.lv/nolikums/

Labāko darbu autori saņems balvas un tiks aicināti uz noslēguma pasākumu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Ja vēlies piedalīties un pierādīt savas zināšanas žurnālistikā – piedalies! Jautājumu gadījumā vērsties pie skolotājām - Madlēnas Klabes un Zanes Zaļkalnes.

konkurss, seminārs