Jaunais finanšu eksperts 2015 03.12.2014 20:22

Konkurss tiek rīkots jau piekto gadu un šogad pieteicies rekordliels komandu skaits no visas valsts. Mūsu, nu jau 11.b klases komanda,  konkursā piedalās otro gadu. 10.b klasei šī būs pirmā pieredze tāda veida pasākumos.

Šogad konkursa pētāmā tēma ir "Jauniešu finanšu drošība e-vidē". Konkursa ietvaros jāveic pētījums, jāveido infografika un, ja izdosies tikt līdz 3. kārtai, jāpiedalās debatēs.

Pasākumu atklāja Swedbank Privātpersonu finanšu institūta direktore Ieva Use–Cimmermane. Semināra ietvaros Swedbank Privātpersonu finanšu institūta eksperte Evija Kropa sniedza skaidrojumu par konkursa norisi, darbu izstrādes un vērtēšanas kritērijiem. Māris Grīnvalds, projekta NeoGeo.lv dizaineris,  jauniešiem prezentēja, kādi ir infografikas veidošanas pamati, sākot no datu vākšanas, apkopošanas līdz to vizualizācijai ar infografikas palīdzību.

Mūsuprāt, interesantākā bija Swedbank drošības eksperta Henrija Romana prezentācija par tēmu „Finanšu drošība e-vidē – kā sevi pasargāt?” Pēc stāstījuma mēs sapratām, ka neapzināmies, cik daudz un dažādi var būt apdraudējumi internetā.

Latvijas debašu asociācijas "QUO tu domā?" izpilddirektors Mārtiņš Kreilis dalījās savā pieredzē par debatēm,  prasmi publiski uzstāties un argumentēti izteikt savu viedokli.

Swedbank, kā vienmēr, tikām uzņemti ļoti laipni, papildus noderīgajām lekcijām tikām pacienāti ar pusdienu maltīti bankas restorānā un kārtējo reizi vērojām Rīgas panorāmu no Saules Akmens ēkas 25. stāva.

Seminārs bija intersanti un noderīgi pavadīts laiks, un iegūtā informācija mums palīdzēs gan pētījuma veikšanā, gan ikdienā.

Reinis Buneris,

11.b klases skolnieks.