Ģimnāzisti dabaszinību konkursos mūsu sadarbības skolās 29.02.2016 13:18

Dabaszinātņu pasākumā “Sadarbojies! Eksperimentē! Mācies!” piedalījās četras valsts ģimnāzijas: Valmieras Valsts ģimnāzija, Āgenskalna Valsts ģimnāzija, Talsu Valsts ģimnāzija un paši ventspilnieki. Talsu Valsts ģimnāziju pārstāvēja: Brigmanis Emīls (11.a), Cīrule Laima Edīte (11.a), Kāpiņš Edžus (11.a), Skujiņa Undīne (11.a),Spirga Ralfs (11.a), Klāvs Ronis Blūms (11.c), kopā ar skolēniem bija skolotājs Imants Fokerots.

Jauniešiem pasākumā nācās darboties jauktās komandās un pildīt dažādus praktiskus uzdevumus Ventspils augstskolas elektronikas un fizikas laboratorijās. Šajos uzdevumos vislabākos rezultātus parādīja Edžus Kāpiņš.

Jauniešiem šajā dienā bija iespēja apskatīt Ventspils Valsts 1. ģimnāziju, Ventspils augstskolu un Digitālo centru. Laima atzinīgi novērtēja gūto pieredzi, kā Ventspils Valsts 1. ģimnāzijā strādā skolēnu parlaments.

Cēsīs pasākumā piedalījās Samanta Pluģe (10.a), Laima Bērziņa (10.a), Rebeka Dragūne (10.a), Daniels Pelīte (10.a), Roberts Jānis Gaigals (10.a), Roberts Ivanovs (10.a), Ralfs Spirga (11.a) un Kristaps Blumbergs (11.a). Kopā ar skolēniem bija skolotāja Mērija Bašta.

Samanta Pluģe: "Kopumā pasākums patika. Strādājām pāros ar citu skolu skolēniem, tāpēc bija jābūt draudzīgiem, komunikabliem un jāprot sastrādāties. Puisis no "Ziliem brīnumiem" rādīja dažādus eksperimentus, kas arī bija ļoti interesanti. Pašās beigās apbalvoja katrā mācību priekšmetā 3 labākos pārus, mēs ar savu pārinieku ieguvām 2.vietu matemātikā, bet godalgotās vietas un balvas nelikās tik svarīgas kā pats piedalīšanās process un prieks par paveikto. Ja būtu iespēja, brauktu vēlreiz."

Arī Ralfs Spirga novērtē, ka pasākums bija interesants, ka ir bijusi iespēja pabūt citā skolā, iepazīties ar jauniešiem no citām Latvijas skolās. Protams, ceļš līdz Cēsīm ir tāls.

Sakām paldies kolēģiem Ventspilī un Cēsīs par interesanti un lietderīgi pavadītajām dienām!

Pievienotās galerijas

Ģimnāzisti dabaszinību konkursā Ventspilī