Ģimnāzistes izcilie sasniegumi sportā 13.02.2017 20:57

Talsu Valsts ģimnāzijas 10.b klases skolniece Luīze Katrīna Zeļģe jauno gadu iesākusi ar lieliskiem sasniegumiem sportā. Janvārī, piedaloties starptautiskajās sacensībās Katrīnas kauss 2017, Luīzei izdevās izpildīt normatīvu startam pasaules čempionātā U—18 grupā.

Kuras, tavuprāt, ir nozīmīgākās sacensības, kurās plāno piedalīties 2017. gadā?

2017.gadā plānotas vairākas nozīmīgākās sacensības, taču pašas nozīmīgākās ir Pasaules Čempionāts U18 grupā, kurš norisināsies Kenijā (Nairobi). Vēl nozīmīgas sacensības ir ‘’Rīgas Kausi’’, Latvijas čempionāti U18 grupā, Pieaugušo Latvijas čempionāti un Baltijas čempionāti! Pirms dažām nedēļām piedalījos starptautiskās sacensībās ‘’Katrīnas kauss 2017’’, kur izpildīju normatīvu dalībai Pasaules čempionātam, lecot 1,77m augstu, pēc nedēļas LČ U18 grupā rezultātu uzlaboju par 1 cm - 1, 78m.

Zinu, ka plāno doties uz treniņnometni ārpus Latvijas, vai vari pastāstīt par to vairāk?

Jau vairākus gadus ar treniņu biedriem un treneri pavasarī dodamies uz nometni Spānijā. Katru dienu ir divi treniņi, pirmais treniņš ir no rīta, kurā pastrādājam vairāk pie tehniskajiem elementiem, bet otrais treniņš ir pēcpusdienā, kurš bieži notiek pie viesnīcas mazajā stadionā vai pie jūras. Vakarā - ātruma vai spēka treniņi.

Kas tevi iedvesmo un motivē? Kur tu rod spēku, lai apvienotu smagos treniņus ar mācībām skolā?

Mani motivē ģimene, draugs, treneris, jo viņi mani virza uz priekšu un atbalsta mani. Treniņus un mācības apvienot nav viegli, bet gadu laikā esmu iemācījusies saplānot savu laiku, lai varētu apvienot sacensības, treniņus un skolu.

Ko tu novēlētu pārējiem ģimnāzistiem? Kā iedrošināt jauniešus nodarboties ar sportu?

Pirmais, kādēļ iedrošinātu jauniešus nodarboties ar sportu, ir tas, ka sportošana uzlabo veselību un iemāca nepadoties situācijās, kad rokas ir nolaidušās. Galvenokārt, iemāca saplānot savu dienas režīmu.

Vēlam Luīzei jaunus un iedvesmojošus sasniegumus 2017. gadā!

Iepazīsties arī ar žurnālistes Agritas Blumbergas rakstu "Talsu Vēstīs" par Luīzi un viņas sasniegumiem - http://www.talsuvestis.lv/lv/zinas/ja-cilveks-tic-tam-ko-dara-vinam-noteikti-izdosies/

sports, sacensības