Ekoskolu apbalvošanas pasākums 06.10.2014 13:12

Pasākuma 1. daļā  notika Ekoskolu programmas starptautiskā Zaļā karoga balvas saņemšana, ko šogad piešķīra 98 skolām, kas ilgstoši sevi pierādījušas ar izcilām aktivitātēm vides jomā. Savukārt 42 izglītības iestādes ieguva Latvijas Ekoskolas nosaukumu un diplomu, kas ir nacionāla līmeņa balva skolām, kuras ir ceļā uz Zaļo karogu. Šajā daļā bija arī iespēja iepazīties ar Ekoskolu labās prakses piemēriem un smelties idejas turpmākām vides aktivitātēm.

Pasākuma 2. daļa tika veltīta Ekoskolu Atbildīga dzīvesveida kampaņai, to iesākot ar Rīcības dienu izziņošanu, kas šogad notiks no 3.-7. novembrim un tiks sasaistītas ar vietējām rīcībām, atbildīgu dzīvesveidu un skolu risinājumu popularizēšanu sabiedrībā. pēcpusdienā Ekoskolu pārstāvji pulcējās pie Latvijas Universitātes, lai dotos kopīgā akcijā. Akcija - pozitīvs gājiens, ļaujot Ekoskolām parādīt savas rūpes par vidi un popularizēt vienkāršu ikdienas rīcību, tādu, kuras iespējams īstenot skolās, nozīmi vides saglabāšanā. Skolu pārstāvji arī cienāja garāmgājējus ar sezonālajiem našķiem, augļiem un dārzeņiem, tādējādi simboliski atbalstot ilgtspējīgas - vietējas, sezonālas un bioloģiski audzētas, - pārtikas lietošanu uzturā. Akcija noslēdzās Doma laukumā, Ekoskolu pārstāvjiem piedaloties kopīgā foto veidošanā, izmantojot dažādus ar vidi saistītus simbolus. Tādējādi dalībnieki radošā veidā ne tikai uzrunāja sabiedrību rīkoties videi draudzīgi, bet arī iedvesmoja, parādot savu, labo piemēru apkārtējiem.

Aizvadīto gadu Ekoskolu programmā komentē arī programmas koordinators Daniels Trukšāns: “Ekoskolu programmā ir izveidojušies trīs spēcīgi virzieni, kas palīdz izprast cilvēka un vides sasvstarpējo saikni un mudina rīkoties no bērna kājas līdz pat brīdim, kad jādodas lielajā dzīvē. Ekoskolas kļuvušas daudz aktīvākas, pateicoties Rīcības dienām, uzlabojusies sabiedrības iesaiste, pilnveidojušies un vairāk tiek rīkoti kopīgi pasākumi, veicinot sadarbību un saliedējot Ekoskolas. Tā vairs nav vienkārši programma, bet  liela ģimene, kuru vieno kopējs mērķis - dzīvot atbildīgi šodien, bet ar domu un rūpēm par rītdienu.”

Ekoskolas apbalvošana

ekoskola