Ekoskolas Rīcības nedēļa 06.11.2017 21:45

Vides problēmu aktualitāte neizbēgami turpina palielināties, tāpēc Ekoskolas visa mācību gada laikā iegulda daudz darba jauno paaudžu izglītošanā par vides jautājumiem, katra personīgo atbildību un iespējām veidot pozitīvas pārmaiņas, lai šos jautājumus aktualizētu arī plašākā sabiedrībā. Ekoskolu Rīcības dienas šogad īpaši aktualizēja pārtikas izšķērdēšanu. Visu kampaņas laikā rīkoto pasākumu mērķis ir piedāvāt risinājumus, kā iespējams iesaistīties globālās problēmas risināšanā vietējā mērogā. Rīcības dienas veltītas svarīgākajām vides problēmām - klimata pārmaiņām, dabas vērtību izzušanai, atkritumu daudzuma pieaugumam un izšķērdīgam patēriņam. Jau piekto gadu pēc kārtas Ekoskolas visā pasaulē piedalās nedēļu ilgā kampaņā.

Kā piedalījāmies mēs?

Ekoskolas jaunieši izaicināja visu skolu labprātīgi iesaistīties izaicinājumos.

PIRMDIENA – Gatavojāmies visas nedēļas aktivitātēm.

OTRDIENA - Lai mazinātu pārtikas atkritumu daudzumu, izaicinājām skolēnus nopirkt tik, cik paši spēj apēst, un izēst šķīvi tukšu. 137 šķīvji tika izēsti līdz pēdējai kripatai, un šīs izmaiņas atzinīgi novērtēja  arī virtuves darbinieki!

TREŠDIENA - Lai parūpētos par savu veselību, izaicinājām skolēnus un skolotājus ierasties bez kosmētikas un parādīt savu “ĪSTO SEJU”.

CETURTDIENA – Pasākuma kulminācija akcijā “Diena bez telefona”. 140 skolēni un skolas darbinieki bija gatavi šķirties no sava telefona, kā rezultātā beidzot viens otru apskatījām un kārtīgi izrunājāmies. Vai ne?

PIEKTDIENA – draudzīgā “”DOD PIECI” diena, kurā paziņojām akcijas rezultātus un nosvinējām paveikto!

Visas nedēļas laikā bija iespējams piedalīties arī fotokonkursā “Latviskais šķīvis”.

Konkursa uzvarētāji un Rīcības nedēļas aktīvākā klase tiks paziņoti 17.novembra koncertā.

Paldies visiem par iesaistīšanos! Kopā mēs varam kļūt labāki un zaļāki!

Skolotāja Ieva Zariņa

ekoskola