Dzimtās valodas un literatūras pasākums 5. klasei 01.02.2016 11:43

Pasākumā piedalījās 29 skolēni no 12 skolām: no Talsu 2. vidusskolas, Talsu Kristīgās vidusskolas, Talsu pamatskolas, Talsu sākumskolas, Vandzenes pamatskolas, Valdemārpils vidusskolas, Pūņu pamatskolas, Sabiles vidusskolas, Pastendes pamatskolas un no Dundagas vidusskolas, Rojas vidusskolas, Mērsraga vidusskolas.

Olimpiādē valodas uzdevumi mijās ar uzdevumiem literatūrā par folkloru un literārajām pasakām, kā arī bija jāraksta radošais darbs. Savukārt konkursā skolēniem bija iespēja darboties jauktās grupās un jau kopīgiem spēkiem gan atbildēt uz jautājumiem par valodu, gan atrast radošu risinājumu sadarbības uzdevumiem.

Pasākuma noslēgumā ģimnāzijas direktora vietniece Māra Spicberga aicināja arī turpmāk cienīt un ar interesi mācīties dzimto valodu. Visi dalībnieki saņēma pateicību par veiksmīgu dalību abos pasākumos.

Olimpiādē veiksmīgākie bija: 1.vieta - Anna Akermane (Talsu 2. vidusskola, skolotāja Mārīte Šteinfelde), 2. vieta - Elīze Kļaviņa (Talsu pamatskola, skolotāja Aiva Mierkalne), 3. vieta - Marta Tālberga (Talsu Kristīgā vidusskola, skolotāja Alla Ankmane), 4. vieta - Aleksandra Māra Tarlapa (Rojas vidusskola, skolotāja Velta Mitenberga), 5. vieta - Kate Cela (Talsu pamatskola, skolotāja Aiva Mierkalne). Apsveicam!

Paldies pasākuma organizatorei Ievai Zariņai, latviešu valodas un literatūras skolotājai Talsu sākumskolā un ģimnāzijā, darbu veidotājiem Talsu sākumskolā, īpaši skolotājai Ritmai Norenbergai, un darbu labotājiem - novada latviešu valodas skolotājām!

olimpiādes, pasākumi