Eseju konkurss 11.11.2008 15:01

5. novembrī  Talsu Valsts ģimnāzijas skolēni Madara Ventiņa, Beāte Dragūne, Rihards Cietvīrs, Kaspars Romanovs, Klāvs Priedītis un skolotāja Aija Balode devās uz Garlībam . Merķelim veltītā eseju konkursa noslēgumu Rīgā.
Konkursa organizētāji bija rūpīgi pārdomājuši eseju konkursa noslēguma pasākumu. Vispirms skolēnus laipni sagaidīja E. Smiļģa muzeja vadītāja, kura jauniešus netradicionāli un saistoši iepazīstināja ar leģendāro latviešu aktieri, režisoru Eduardu Smiļģi. E. Smiļģa darba kabinetā mums bija iespēja ierakstā dzirdēt teātra MAESTRO balsi. Tas bija iespaidīgi.

Savukārt muzeja 1. stāvā par citu latviešu teātra leģendu – Ādolfu Alunānu-  mūs īsā stāstījumā ieinteresēja viena no muzeja darbiniecēm.
Nākamais apskates objekts bija Valsts galvenais Vēstures arhīvs. Nodarbība bija ļoti pārdomāta, jo muzeja darbinieki jauniešus iepazīstināja ar arhīva darba virzieniem, īpaši akcentējot arhīva nozīmīgumu dokumentu glabāšanā, izziņas materiālu iegūšanā. Darbinieki rosināja skolēnus pētīt savas dzimtas radu rakstus gan izzinot senču datus ar portāla www.raduraksti.lv palīdzību , gan  izzinot no saviem vecākajiem dzimtas locekļiem.
Mums bija interesanti apskatīt, kā arhīvā glabājas senie dokumenti.
Pēc tam uz brīdi piestājām  Katlakalna kapsētā, kur īsā piemiņas brīdī atcerējāmies Garlību Merķeli un aizdedzām piemiņas svecītes.

Pasākuma noslēgums bija Depkina muižā, kur pasaulē nācis Garlībs Merķelis.  Vienā no muižas telpām  pēc tējas un gardu pīrāgu baudīšanas uzzinājām konkursa rezultātus.

Pavisam konkursa rīkotāji bija saņēmuši 68 darbus. Visi dalībnieki saņēma PATEICĪBAS diplomu un grāmatu, atzinību saņēma 12.b klases skolnieces Ieva Jaunbirze , Beāte Dragūne un 12.d klases skolniece Agnese Jumeja, bet vienu no GODALGĀM saņēma 10.a klases skolēns Klāvs Priedītis. Mūsu skolēni rakstīja darbus saistībā ar savu dzimtu un dzimtas nozīmīgāko cilvēku.