Vides pētnieki viesojās Dundagā 13.11.2007 15:18

Pulciņš „Vides pētnieki” darbojas pēc starptautiskās GLOBE programmas no 1999.gada. Centrs atrodas Vašingtonā. Internetā katrai dalībskolai ir sava mājas lapa, kur ievada regulāros atmosfēras un hidroloģijas pētījumu rezultātus, kurus izmanto zinātnieki ASV. Esam piedalījušies starptautiskajās ekspedīcijās Igaunijā, Norvēģijā, Čehijā un katru gadu arī vienā valsts mēroga ekspedīcijā. Mūs koordinē Bērnu Vides skola Rīgā.

2007.gada 28.septembrī pulciņa „Vides pētnieki” dalībnieki no Talsu Valsts ģimnāzijas devās mācību ekspedīcijā uz Dundagu.

Dundagas vidusskolas skolotāja L.Iesalniece kopā ar 5.klases skolēniem mūs iepazīstināja ar Dundagas ievērojamākajām vietām. Pēc tam mēs ar GPS noteicām pētāmajām vietām koordinātes, veicām hidroloģiskos pētījumus Dundagas dīķī, Alakstes upē un Šteburupē. Izmantojot karti atradām vietu, kur abas upes saplūst kopā un veido jaunu upi Pāci. Dundagas parkā skolēni izpētīja augošo koku sugas. Pētījumu rezultātus pierakstīja darba lapās. Tika izveidota mazās mācību ekspedīcijas hronika.

Pulciņa „Vides pētnieki” vadītāja,

GLOBE koordinatore Talsu Valsts ģimnāzijā